Munkácsy Most - A kiállítás, amit látnod kell!

Munkácsy Most - A kiállítás, amit látnod kell!
May
Munkácsy Most – Munkácsy Mihály exkluzív tárlata a Tessedik Sámuel Múzeumban. Szarvasra érkezik az egyik legnagyobb magyar festő, Munkácsy Mihály remekműveiből álló exkluzív kiállítás.

Pákh Imre műgyűjtő Munkácsy-kollekciója a legjelentősebb magángyűjtemény, ami olyan alkotásokat is tartalmaz, amiket eddig még a közönség nem láthatott. A lenyűgöző festményeken kívül egyedi grafikai lapok, albumok, rajzvázlatok is megtalálhatók a kiállítási anyagban. Az ifjúkori rajzoktól kezdve a kiforrott alkotásokon, portrékon, a barbizoni ihletésű tájképeken,  szalonképeken át a kései művekig végigkísérhetjük a Mester különleges művészetét. Olyan világhírű művek is láthatók lesznek a szarvasi múzeumban, mint az Ásító inas egészalakos változata, vagy a Krisztus Pilátus előtt vázlata.

A tárlat két részben tekinthető meg, az első szakasz június 03-ától július 17-éig, a második július 22-étől szeptember 10-éig látogatható. A kiállítás képcsere miatt július 18-ától július 21-éig zárva tart!

Nyitva tartás: Hétfőtől- Péntekig 08:00-20:00, Szombat-Vasárnap 10:00-20:00

Jegyváltás: 08.00 és 19:30 között a Tessedik Sámuel Múzeum jegypénztárában

Készpénzes, bankkártyás és SZÉP kártyával történő fizetés lehetséges.

Jegyárak:

Teljes árú belépő: 3900 Ft

Kedvezményes belépő*: 3000 Ft

„Partnerszervezettel kapcsolatban álló” belépő*: 3200 Ft

„Partnerszervezettel kapcsolatban álló” kedvezményes belépő*: 2800 Ft

Családi belépő (2 felnőtt + 2 vagy több gyermek): 9500 Ft

Díjtalan belépő*: 0 Ft

Kombinált jegyek (A kombinált jegyekkel a kiállítás mindkét része megtekinthető)

Kombinált teljes árú belépő: 6200 Ft

Kombinált kedvezményes belépő*: 4800 Ft

Kombinált „Partnerszervezettel kapcsolatban álló” belépő*: 5200 Ft

Kombinált „Partnerszervezettel kapcsolatban álló” kedvezményes belépő*: 4400 Ft

Kombinált Családi belépő (2 felnőtt + 2 gyermek) 15.000 Ft

Tárlatvezetések: további információk hamarosan!

* Díjtalan belépő: 6 éves korig

Kedvezményes belépő: Diák, nyugdíjas

„Partnerszervezettel kapcsolatban álló” belépő:

- Szarvasi lakcímkártyával rendelkezők

- A kiállítás időtartama alatt az alábbi partnerszervezeteknél váltott jegyet felmutató személyek: Szarvasi Arborétum, Körös-Maros Nemzeti Park, Szarvasi Vízi Színház

Csoportban érkezőknek (20 fő felett) érdemes időpontot egyeztetni a hosszú várakozási idő elkerülése érdekében: (+36 66) 216 608 (+36 20) 443 4755

A kedvezmények kizárólag a megfelelő igazolvány, illetve fényképes igazolvány bemutatásával vehetők igénybe!

Sajtóbelépők, PR: munkacsymost@gmail.com

Kérjük, hogy a múzeum látogatása során tartsa be az alábbi szabályokat:

MŰTÁRGYVÉDELEM: A műtárgyakhoz érni szigorúan tilos! Kérjük, legfeljebb 30 cm-re közelítse meg a kiállított tárgyakat. A kiállítótérbe tilos bevinni palackot, ételt, italt, élő állatot, gyermekjátékot, szúró- és vágóeszközöket.

FÉNYKÉPEZÉS, VIDEÓZÁS: Fénykép, videó készítése kizárólag vaku nélkül lehetséges. A mobilkészülékekhez szelfibot és stabilizátor használata tilos. A felvételek kizárólag személyes célokra használhatók!

MOBILTELEFON: Kérjük, a mobiltelefonokat halkítsák le!

LÁTOGATÁS KISGYERMEKKEL: Két évnél fiatalabb kisgyermeket kizárólag a testre elől rögzített hordozóban lehet a kiállítótérbe bevinni. Bármely korú kisgyermek nyakban és háton való hordozása biztonsági okokból nem megengedhető. Kérjük, hogy a gyermekeknél fokozottan figyeljenek a műtárgyvédelmi szabályok betartására!

DOHÁNYZÁS: A Múzeum egész területén tilos a dohányzás, elektromos cigaretta használata sem megengedett.

AKADÁLYMENTESSÉG: Rászorulók a földszinten lévő lifttel közlekedhetnek, a mozgáskorlátozott WC az épület földszintjén található.

ZÁRÁSI REND: A kiállítás zárása 19:50-kor kezdődik. Kérjük, hogy szíveskedjen elhagyni az adott területet a zárást végző kollégák megjelenésekor. Az épületet rendes nyitva tartás mellett 20 óráig kérjük elhagyni.

LÁTOGATÓSZÁM: A kiállító termekben egyszerre 70 fő tartózkodhat, az ezen felül érkező látogatóknak várakozniuk kell.

Munkácsy parkoló

Köszönjük az együttműködést!