|KJ| - Megnyílt a Koszta-kiállítás

|KJ| - Megnyílt a Koszta-kiállítás
Sep
Dsc 9889 Jpg

Dsc 9878Dsc 9868Roszik Zoltán, a Tessedik Sámuel Múzeum igazgatója elmondta, nagy öröm a tavalyi nagysikerű Munkácsy-kiállítás után egy újabb híres festőművész alkotásait a múzeum falain belül tudni. Beszédet mondott Molnár Etele alpolgármester, aki mivel huszonéves koráig Szentesen élt, nagyon közel érzi magához a Koszta-festmények világát, az "alföldi tájat". Barki Gergely művészettörténésztől megtudtuk, hogy Koszta József festményei közül néhányat külföldi neves múzeumok falán is nyugodt szívvel ki lehetne állítani, olyan tehetséggel rendelkezett az alkotó. Szabó Antal műgyűjtő, egyben a kiállítás kurátora elmondta, szeretné minél több múzeumba elvinni e különleges kollekcióját, hiszen a művészetet nem szabad elzárni az emberek elől. A megnyitót Molnár János és Molnár Hanna zenei közjátékai színesítették.

Dsc 9879 Dsc 9884

Fotó: Czesznak Zsolt